Економічне відділення

DSC_0014

 Завідувач економічного відділення – Худолій Іван Іванович

Олійник

Заступник з виховної роботи – Олійник Тетяна Миколаївна

Структурні зміни у суспільному виробництві, тенденція до зміни форм власності у незалежній Україні викликали потребу в переорієнтації напрямів професійної освіти, у посиленні економічної підготовки випускників. Із 1997 року в коледжі розпочинається навчання, спрямоване на набуття студентами спеціальності «Фінанси і кредит» на відділенні менеджменту і технологій сільськогосподарського виробництва. У 1998 році утворюється фінансове відділення як самостійний підрозділ у структурі коледжу. З 2012 року були відкриті нові спеціальності: «Оціночна діяльність» та «Інформаційна діяльність підприємства», а фінансове відділення перейменовано на економічне.

Згідно ліцензії Міністерства освіти України ліцензований обсяг прийому зі спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» за кваліфікаційним рівнем складає: «молодший спеціаліст» – 50 осіб, заочне відділення – 15 осіб, «Облік і оподаткування» – 30 осіб, «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» – 25 осіб. Навчання здійснюється як за державним коштом, так і за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб.

Галузь знань 07 «Управління та адміністрування»

Спеціальність 071 «Облік і оподаткування»

Освітньо-професійна програма – «Оціночна діяльність»

Освітньо-професійна програма – «Бухгалтерський облік»

Освітньо-професійний ступінь фахової передвищої освіти – фаховий молодший бакалавр

Термін навчання – три роки – на основі базової середньої освіти (9 класів) та два роки – на основі повної загальної середньої освіти (11 класів)

Форма навчання – денна

Випускники спеціалізації «Оціночна діяльність» можуть працювати на посадах:

  • Оцінювач-експерт
  • Оцінювач (експертна оцінка майна)
  • Брокер
  • Дилер
  • Ріелтор
  • Надавати посередницьких послуг під час купівлі продажу здавання в оренду та оцінювання нерухомості не виробничого призначення
  • Надавати посередницьких послуг під час купівлі продажу здавання в оренду та оцінювання земельних ділянок

Випускники спеціалізації «Бухгалтерський облік» можуть працювати на посадах:

  • Бухгалтер
  • Асистент бухгалтера-експерта
  • Бухгалтер-ревізор
  • Бухгалтер-експерт
  • Головний бухгалтер
  • Аудитор
  • Головний ревізор
  • Завідувач каси
  • Головний касир

Навчаючись в коледжі, студенти вивчають такі дисципліни загальної та професійної підготовки: основи філософських знань, іноземна мова, історія України, українська мова (за професійним спрямуванням), культурологія, правознавство, політична економія, вища математика, інформатика та комп’ютерна техніка, бухгалтерський облік, оціночна діяльність, методи і моделі оцінювання, нормативно-правове регулювання в оціночній діяльності, інформаційні системи і технології в оціночній діяльності, податкова система, фінансовий облік, гроші і кредит, фінанси (фінанси підприємства) та інші. Студенти проходять п’ять навчальних практик та одну виробничу

Галузь знань 07 «Управління та адміністрування»

Спеціальність 072 «Фінанси, банківська справа та страхування»

Освітньо-професійна програма – «Фінанси і кредит»

Освітньо-професійний ступінь фахової передвищої освіти – фаховий молодший бакалавр

Термін навчання – три роки – на основі базової середньої освіти (9 класів) та два роки – на основі повної загальної середньої освіти (11 класів)

Форма навчання – денна та заочна

Випускники спеціалізації «Фінанси і кредит» можуть працювати на посадах:

  • Бухгалтер
  • Агент страховий
  • Інспектор з організації інкасації та перевезення цінностей
  • Інспектор кредитний
  • Інспектор обмінного пункту
  • Касир-експерт
  • Інспектор-ревізор
  • Брокер
  • Дилер

Навчаючись на відділенні, студенти здобувають фундаментальну фінансову та економічну підготовку для майбутньої професійної діяльності, отримують знання з таких дисциплін, як основи філософських знань, іноземна мова, історія України, українська мова (за професійним спрямуванням), політична економія, вища математика, інформатика та комп’ютерна техніка, економіка підприємства та економічний аналіз, бухгалтерський облік, статистика, банківські операції, податкова система, фінанси та фінанси підприємства, гроші і кредит, бюджетна система, казначейська справа, бухгалтерський облік і звітність в комерційних банках, страхові послуги, інформаційні системи і технології у фінансово-кредитних установах та інші. Навчальний план, за яким студенти здобувають освіту, передбачає ґрунтовну практичну підготовку: шість навчальних практик та одна виробнича.

Галузь знань 07 «Управління та адміністрування»

Спеціальність 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»

Освітньо-професійна програма – «Інформаційна діяльність підприємства»

Освітньо-професійний ступінь фахової передвищої освіти – фаховий молодший бакалавр

Термін навчання – три роки – на основі базової середньої освіти (9 класів) та два роки – на основі повної загальної середньої освіти (11 класів)

Форма навчання – денна

Випускники спеціалізації «Інформаційна діяльність підприємства» можуть працювати на посадах:

  • Помічник керівника підприємства (установ організацій)
  • Технік з планування
  • Технік – програміст
  • Фахівець з корпоративного управління
  • Фахівець з інформаційних технологій
  • Системний адміністратор

Студенти спеціальності отримують ґрунтовну теоретичну та практичну підготовку. Вони вивчають такі дисципліни, як основи філософських знань, іноземна мова, історія України, українська мова (за професійним спрямуванням), політична економія, вища математика, інформатика та комп’ютерна техніка, економіка підприємства та економічний аналіз, фінанси підприємства, бухгалтерський облік, статистика, інформаційна діяльність підприємства, інформаційні системи і технології на підприємстві, нормативно-правова база інформаційної діяльності підприємства, інтернет-технології в інформаційній діяльності, офісні системи і електронний документообіг, основи алгоритмізації та програмування, електронна комерція та інші. Студенти проходять три навчальні практики та одну виробничу.

Всі спеціальності ліцензовані та акредитовані. Навчання здійснюється на бюджетній та контрактній основі

Продовжувати навчання наші випускники можуть у Полтавській державній аграрній академії,  Полтавському технічному університеті ім. Ю. Кондратюка,  Полтавському університеті економіки і торгівлі, із яким підписані договори, а також в інших навчальних закладах ІІІ-ІV рівнів акредитації.

Під час фахової підготовки, студенти отримують ґрунтовні знання і вміння роботи з персональним комп’ютером та сучасними інформаційними системами. Інформаційно-освітнє середовище коледжу налічує 6 комп’ютерних класів, у яких встановлено 146 комп’ютерів, бібліотека також обладнана сучасною комп’ютерною технікою та виходом в Інтернет.

Для підготовки майбутніх фахівців створено 16 навчальних кабінетів та 8 лабораторій. Навчальний процес здійснюють 24 викладачі, які переважно мають вищу кваліфікаційну категорію. Серед них є кандидати наук та доктор педагогічних наук.

На відділенні створено дві випускові циклові комісії:

1. Економічних та фінансово-облікових дисциплін, головою якої є Мось Михайло Іванович, викладач вищої категорії. До її складу входять Микитенко В.М., Біловод Р.Т., Олійник Т.М., Коцегуб Н.В., Коношенко О.Я та Павелко Н.І. (викладачі I категорії).

2

2. Математики, комп’ютерної техніки та інформаційної діяльності,  головою якої є Балюк Вікторія Олександрівна, к. пед. н., викладач вищої категорії. До її складу входять Кононец Н.В. (доктор педагогічних наук, магістр з економічної кібернетики), Пилипенко Л.О (викладач вищої категорії), Худолій І.І.  (викладач вищої  категорії), Вовчик О.В. (викладач першої категорії) та Чернобель А.О. (спеціаліст).

хрень для тамарочки

Завідувачем економічного відділення є Худолій Іван Іванович, викладач вищої категорії, викладач-методист.

На відділенні успішно функціонує Лабораторія по створенню електронних засобів навчання. Викладачі є авторами численних електронних підручників та посібників, електронних навчальних ресурсів, переможцями конкурсів на кращий методичний матеріал та навчальний відеофільм, які організовуються Державною установою «Науково-методичний центр інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності вищих навчальних закладів «Агроосвіта» Міністерства аграрної політики та продовольства України, активними учасниками майстер-класів, педагогічних семінарів, панорам, тренінгів.

IMG-5c363920be6fc9e2c9fbeba27ce3ac52-V

Викладачі систематично підвищують педагогічну майстерність, теоретичний та практичний рівень знань у навчальних закладах ІІІ та ІV рівнів акредитації, на курсах підвищення кваліфікації у Полтавському інституті післядипломної освіти, Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г.Короленка, Полтавському університеті економіки та торгівлі, Полтавській державній аграрній академії тощо. Входження коледжу у структуру Полтавської державної аграрної академії дало можливість викладачам більш активно проводити науково-дослідницьку роботу, працювати над темами дисертаційних досліджень, використовувати нові форми підвищення кваліфікації.

Викладачі відділення беруть участь у роботі як всеукраїнських, так і міжнародних наукових конференцій, мають наукові публікації. Найбільш яскраво себе виявили у науковій діяльності доктор педагогічних наук Кононец Н.В., кандидат філософських наук Кононенко Т.М., Балюк В.О., Біловод Р.Т., Микитенко В.М., Худолій І.І., які не лише займаються науково-дослідницькою діяльністю, але й залучають студентську молодь. Неодноразово з ініціативи кандидата філософських наук Кононенко Т.М. в коледжі проводилися міжвузівські та міжнародні науково-практичні конференції, у яких брали участь викладачі та студенти ЗВО І-ІV рівнів акредитації України та зарубіжних держав (Росія, Німеччина, США, Ізраїль, Польща, Ліван, Швеція, Білорусь тощо).

На відділенні проводиться велика виховна робота, яка дозволяє студентам активно брати участь у громадському житті, як відділення, так і коледжу. Важливим у розвитку відділення є розширення студентського самоврядування. Створено Раду економічного відділення та студентський деканат.

Неоціненна заслуга у навчально-виховному процесі належить керівникам груп, які  згуртовують студентів, організовують навчання і відпочинок, займаються профілактичною роботою щодо запобігання правопорушень і ведення здорового способу життя. Вони організовують зустрічі з провідними спеціалістами правоохоронних органів, лікарями, психологами, соціальними працівниками. Рідними людьми для студентів стають керівники груп, які не один рік працюють на відділенні, як-от Микитенко В.М., Кононец Н.В., Коношенко О.Я., Мось М.І., Мороз Н.В., Біловод Р.Т., Балюк В.О., Павелко Н.І. та інші. Не останню роль у вихованні відіграє участь студентів у художній творчості. На відділенні чимало талановитої молоді, яка  займається у танцювальних  та вокальних колективах, спортивних секціях. Силами викладачів та студентів економічного відділення готуються заходи до Дня студента, Дня Збройних сил України, Нового року, Дня коледжу, спортивні розваги до Дня здоров’я та інші.

DSC_0017

В 2019 році нашому відділенню виповнилося 22 роки. За цей час ми випустили більше 1300 випускників. Серед них є досить успішні люди:
Неволіна О. – приватний підприємець;
Сизоненко Я. – приватний підприємець;
Лобач Н. – головний бухгалтер Управління охорони здоров’я в Полтавській області;

Черненко К. – кандидат економічних наук, доцент Полтавської державної аграрної академії;

П’ятикоп Ю. – заступник головного бухгалтера «Лубнигаз»;

Копил Т. – начальник відділу Головного управління держземагентства у Полтавській області;

Синявська Ю. – заступник директора товариства «Полтавариба»;

Піскун І. – завідувач сектору забезпечення наповнення бюджету Київського та Подільського районів в м. Полтаві;

Руденко О. – головний бухгалтер полтавського офісу банку «Кредит Аґріколь»

Дунайцева Н. – керівник відділення «Приватбанку»;

Адам О. – головний бухгалтер Державної служби надзвичайних ситуацій м. Полтава;

Самсонова А. – заступник керівника підприємства транспортної компанії САТ в м. Полтава;

Муліка М. – старший фахівець операцій департаменту продажу АТ Банк «Ренесанс-кредит» в м. Києві. та інші.

Багато наших випускників працюють у банках («Альфа-банк», «Приватбанк», «Райффайзен-банк», «Укрсиббанк», «Ощадбанк» тощо), пенсійних фондах, державних та приватних установах, успішно займаються підприємницькою діяльністю.

Сайт економічного відділення http://ekonacup.webnode.com.ua 

econ_site