Історія нашого коледжу

Аграрний коледж управління і права – структурний підрозділ Полтавської державної аграрної академії, вищий навчальний заклад І-ІІ рівня акредитації, підпорядкований Міністерству аграрної політики України.

Аграрний коледж управління і права Полтавської державної аграрної академії – один із найстаріших навчальних закладів Полтави, має 60-річну історію. Пройдений нами шлях характеризується вдумливим і творчим осмисленням освітньої діяльності навчального закладу за  піввікову історію, наповненням діяльності  таким змістом, який забезпечує підготовку фахівців, конкурентоспроможних на ринку праці  в умовах утвердження ринкових відносин. Звертаючись до  історії коледжу, віддаємо шану і повагу  як колишнім керівникам і  в першу чергу – Олійнику Григорію Антоновичу , який очолював  коледж майже чверть століття,  так і викладачам, які  формували і формують  імідж   нашого навчального закладу.

Приміщення головного корпусу коледжу розташоване за адресою: Першотравневий проспект, 10; відноситься до 35 кращих будівель міста Полтави кінця ХІХ – початку ХХ століття і включене до Зводу пам’ятників історії і культури України як пам’ятка архітектури. Приміщення збудоване 1901 року за проектом відомого архітектора О.І.Ширшова у стилі французько-італійського ренесансу. У різні роки тут розміщувалися: Полтавський земський банк, профспілка торгово-промислових службовців, пошта, телеграф, центральна наукова бібліотека, Полтавська обласна контора.

Історія навчального закладу розпочинається із 1947 року створенням дворічної школи по підготовці керівних кадрів колгоспів, яка пізніше була реорганізована у Полтавську міжобласну трирічну школу по підготовці керівних колгоспних та радгоспних кадрів. З 1966 року школу було перейменовано у Полтавський сільськогосподарський технікум по підготовці керівних кадрів колгоспів і радгоспів.

oliynuk1980 року навчальний заклад очолив Григорій Антонович Олійниквідомий організатор сільськогосподарського виробництва, Герой Соціалістичної праці, заслужений працівник народної освіти України. Під його керівництвом на основі американських і канадських проектів у навчальному закладі були проведені радикальні зміни у напрямках і змісті освіти – відкриті сучасні престижні спеціальності: правознавство, фінанси, менеджмент організацій. У 1991 році навчальний заклад був перейменований у Полтавський сільськогосподарський технікум; 1994 року – створено Полтавський аграрний коледж управління і права, який у 1997 році здобув статус державного.

Григорій Антонович Олійник  віддав служінню вищій школі у стінах нашого вузу  24  роки  життя.

Олійник Григорій Антонович народився 23 лютого 1932 року у с. Снітин Лубенського району Полтавської області у родині колгоспників.

У 1957 році закінчив Полтавський сільськогосподарський інститут зі спеціальності зоотехнія; працював дільничим зоотехніком Ромоданівської МТС. Із 1960 року перебува на різних посадах у радянських і партійних органах, брав активну участь у громадському житті, обирався депутатом обласної Ради народних депутатів.

На виробництві, партійній, громадській роботі Григорій Антонович Олійник завжди проявляв глибокі професійні знання та організаторські здібності, успішно виконував свої функціональні обов’язки.

За досягнуті успіхи Олійник Г.А. нагороджений орденами Жовтневої революції, Трудового Червоного прапора, «Знак пошани» та багатьма медалями. Указом Президії Верховної Ради СРСР від 8 грудня 1973 року Олійнику Григорію Антоновичу присвоєне високе звання Героя Соціалістичної праці із врученням ордена Леніна і золотої медалі «Серп і молот».

З 1980 року працює на посаді директора коледжу.  Під його керівництвом на основі американських і канадських проектів були проведені радикальні зміни  у коледжі за напрямками і змістом освітньої діяльності ? відкриті нові спеціальності: правознавство, фінанси, менеджмент організацій. Контингент студентів склав майже 1300 осіб.

Вперше в Україні у коледжі розпочато підготовку фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр».. Саме завдяки організаторським здібностям Олійника Г.А. у 1987 році було побудовано дев’ятиповерховий гуртожиток для студентів  на 525 місць.

Григорій Антонович активно займався громадською, суспільно-політичною, методичною і науковою роботою. Він декілька скликань обирався депутатом обласної ради, балатувався у депутати Верховної ради, очолював селянську спілку області. У співавторстві написав декілька навчальних посібників.

oliynuk-doshkaОлійник Григорій Антонович обирався дійсним членом Української академії наук національного прогресу, Почесним професоромПолтавської державної аграрної академії та Української медичноїстоматологічної академії. Він кавалер міжнародних золотих медалей «За досягнення в освіті» та «За ефективне управління». За високий професіоналізм на освітянській ниві Олійнику Г.А. вручено трудову відзнаку Міністерства аграрної політики України «Знак пошани».

24 роки свого життя Олійник Григорій Антонович присвятив справі підготовки молодої хліборобської зміни, Нині пам’ять про Г.А.Олійника живе в серцях тисяч його вихованців.

На фасаді навчального корпусу на його честь відкрита меморіальна дошка.

Гордістю нашого педагогічного колективу є  викладачі, які працювали у Коледжі у різні роки:

 • Согоконь О.М., заступник директора з навчальної роботи;
 • Буневич Н.В., викладач;
 • Ус З.С., завідувач  Обласної Школи підвищення кваліфікації;
 • Якубенко І.С, викладач агрономічних дисциплін;
 • Самусєва ЮП., викладач механізації;
 • Соловей В.П., заступник директора з навчальної роботи;
 • Жебель Л.П., викладач агрономічних дисциплін;
 • Прудяк О.Т., викладач фізики, інформатики;
 • Ганнущенко М.М., заступник директора з навчальної роботи;
 • Шерков В.І., заступник директора з виховної роботи;
 • Шупик І.І., Заслужений вчитель України, переможець Всеукраїнського         конкурсу «Викладач року»,  кандидат політологічних наук;
 • Трусов Б.А, кандидат сільськогосподарських наук, доцент;
 • Педченко Н.І. , викладач агрономічних дисциплін, переможець Всеукраїнського конкурсу «Куратор року»;
 • Візірякіна Н.І., завідувач юридичним відділенням, кандидат політичних наук;
 • Ванцак Г.М., викладач агрономічних дисциплін;
 • Дігтяр І.Г, викладач тваринництва;
 • Гаранчук К.Л., викладач агрономічних дисциплін;
 • Янушкевича В.М., викладач економічних дисциплін;
 • Прудяк Ю.П., заступник директора з виробничого навчання;
 • Терещенко Є.О, викладач економічних дисциплін;
 • Гончаренко В.І., викладач юридичних дисциплін;
 • Токарєва Л.Л., викладач юридичних дисциплін;
 • Самійленко Т.В., викладач юридичних дисциплін;
 • Лебедик Л.В., викладач рослинництва;
 • Деркач М.П., майстер виробничого навчання;
 • Передерій А.С. , викладач економічних дисциплін;
 • Сухомлин З.В., викладач економічних дисциплін та багато інших мудрих, поважних ветеранів педагогічної праці.

Із 1999 року коледж займає перші місця у щорічному рейтингу серед вищих навчальних закладів Міністерства аграрної політики України.

З 2004 року згідно наказу  Міністерства аграрної політики України  коледж увійшов до структури Полтавської державної аграрної академії, відкривши нові перспективи щодо підготовки фахівців для народного господарства України.

Із вересня 2004 року очолює коледж Левківський Михайло Іванович, «Відмінник освіти України», викладач-методист.

IMG_001direktorПрацює у навчальному закладі із 1987 року. Пройшов педагогічну школу від викладача, завідувача відділення, заступника директора з навчальної роботи до директора закладу. 2007 року нагороджений трудовою відзнакою Міністерства аграрної політики України «Знак пошани».

Коледж забезпечує високу якість підготовки спеціалістів. Цьому сприяє належна матеріально-технічна база навчального закладу, висококваліфікований кадровий потенціал, ретельно розроблене методичне забезпечення навчального процесу, застосування  ефективних форм, методів і прийомів навчання. Багато  випускників коледжу успішно продовжують здобуття вищої освіти в навчальних закладах ІІІ-ІV рівнів акредитації за скороченими термінами навчання.

Загальна площа будинків, які  належать Аграрному коледжу управління і права Полтавської державної  аграрної академії  складає 14180 кв.м., в тому числі учбово-лабораторна – 7956 кв.м.,  приміщення для науково-педагогічного персоналу 2300 кв.м. , службові приміщення 4201 кв.м., бібліотека і читальні зали –140 кв.м., гуртожиток –6224 кв.м., їдальня – 163 кв.м.

У березні 2015 року на посаду директора призначена Козаченко Олена Михайлівна. 

Олена Михайлівна за столомКозаченко О.М. працює в навчальному закладі з вересня 1995 року. Трудовий шлях розпочала вихователем гуртожитку; 2001 року була  призначена  заступником директора з виховної роботи, 2004 року – заступником директора з навчальної роботи.

 

За трудові досягнення нагороджена знаком «Відмінник аграрної освіти та науки» ІІІ ступеня та трудовою відзнакою “Знак пошани”.

1 Comment

 1. Березень 11, 2015    

  Дуже гарний коледж

Оберіть мову

EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishUkrainian

Архіви